Chotucká šlapka 2023

V sobotu za slunečného počasí v prostředí zámeckého parku v Křinci se uskutečnil běžecký závod, který je pojmenovaný po vrchu Chotuc (254 m n. m.). Chotuc je vrch a přírodní památka jeden kilometr severozápadně od obce Křinec na Nymbursku ve Středočeském kraji.

Stejně jako v předchozích letech již pouze jako běžecký závod. Na závodníky čekala 5,5 kilometrů dlouhá trať (90% trail, 10% asfalt), s převýšením 100m, během které běžci hned dvakrát vyběhnou na Chotuc. Hlavní závod na 11 km běželi dvě kola.

Závod na 11km vyhrál Jan Herda z týmu SKP Nymburk v celkovém čase: 0:45:40. První žena v cíli byla Iva Kroužilová (Atletika Kolín) s časem 0:56:21,

Na poloviční trati kraloval Jan Linhart z Prahy s časem 0:22:53. První ženou na 5,5km byla Anna Němcová s časem krásným časem 0:28:38